• درام (drum) یا گیرنده نور در دستگاه کپی

در اصل غلطکی فلزی یا استوانه‌ای درون دستگاه کپی است که ولتاژ میان دو سر آن معمولا 700-600 ولت می‌باشد گفتنی است که درام قلب دستگاه کپی می باشد . سطح آن با مواد حساس به نور و نیمه هادی مانند سلنیوم ، ژرمانیوم یا سیلیکن پوشانده شده است. خصوصیت بارز این مواد این است که آن ها فقط در برخی شرایط انرژی الکتریکی را هدایت می کنند و در اکثر حالات غیر هادی نور هستند. وقتی که نور با این سطح برخورد می کند انرژی فوتون های نور موجب  آزاد شدن الکترون ها می گردد و این الکترون ها باعث خنثی شدن بارهای مثبت پوشاننده سطح درام شده و تصویر پنهان را ایجاد می کنند.

  • دسته ای از سیم ها دردستگاه کپی

دسته های سیم  درون دستگاه کپی از الکتریسیته ساکن برای پوشاندن درام دریافت کننده نور و کاغذ کپی با لایه نازکی از یون های مثبت استفاده می کند.

  • لامپ و عدسی های دستگاه کپی

تهیه یک کپی نیازمند به منبع نوری با انرژی کافی جهت آزاد کردن الکترون ها از اتم های هادی نور است. درمیان طول موجهای متفاوت اکثر طول موجهای طیف مرئی نور انرژی کافی برای انجام این فرایند را دارا هستند ، به ویژه طیف سبز و آبی می تواند مواد هادی نور را فعال کند. هنگامی که لامپ درون دستگاه کپی روشن می شود از سمتی به سمت دیگر دستگاه کپی می رود در نتیجه نواری از کاغذ را در هر مرتبه روشن می کند. آینه ای که به لامپ درون دستگاه کپی وصل است نور منعکس شده را از درون عدسی ها به سمت درام در حال گردش در بخش پایین هدایت می کند. عدسی ها مانند عدسی هایی که در دوربین فیلم برداری شما است کار میکند یعنی به شما امکان میدهد تا یک کپی از تصویر را در محل خاصی متمرکز کنید.

  • تونر در دستگاه کپی

پودر ویژه ای که درانواع  دستگاه کپی  های مورد استفاده قرار می گیرد تونر نامیده میشود. در واقع  تونر پودری با ذرات ریز از انواع پلاستیک و رنگدانه ها است که با بار منفی شارژ شده است اما درگذشته تونر دستگاه کپی شامل ترکیبات نمک ، کربن واکسیدآهن بوده است. امروزه تونرهای موجود در بازار شامل دو مدل می باشند یکی تک رنگ مشکی و دیگری رنگی که دارای چهار رنگ اصلی آبی ، زرد ، قرمز و مشکی است.

معمولا تونرها در سایزهای ١٦-١٤ میکرومتر هستند. تونر را میتوانید با آب سرد و شوینده های رایج از روی پوست و سایر سطوح پاک کنید چرا که آب گرم و داغ موجب چسبندگی تونر به سطح شده  و پاک کردن آن سخت میشود.

  • Fuser در دستگاه کپی

Fuser  2  وظیفه  در دستگاه کپی برعهده دارد شامل:

1-ذوب کردن و فشردن تصویر از تونر بر روی سطح کاغذ

2-جلوگیری از ذوب شدن تونر و  چسبیدن کاغذ به Fuser

درون دستگاه کپی صفحه کاغذ بین 2 غلتک فرستاده می شود سپس غلتک ها به آرامی کاغذ را فشرده کرده تا تونر را به اجزای کاغذ بچسباند در این زمان در درون غلتک ها ی دستگاه کپی لامپ ها روشن می گردند تا گرمای لازم جهت ذوب تونر را فراهم کنند.  البته تفلون پوشاننده غلتک از چسبیدن کاغذ بر تونر به غلتک ها جلوگیری می کند.